wtorek, 8 marca 2016

Mission Denmark: when personal statements are already written... + oxford online placement test

Hej!
Hi!

Na początek bardzo bardzo dziękuję WSZYSTKIM, którzy zostawili komentarz pod ostatnim postem na temat moich studiów w Danii. Dostałam wiele przemiłych słów, które ogromnie mnie zmotywowały do pisania tych listów motywacyjnych. Szczerze mówiąc, kiedy już nie miałam pomysłu ani siły na tworzenie kolejnych akapitów wypracowania o sobie, wchodziłam na bloga i czytałam jeszcze raz wasze "powodzenia" i "trzymam kciuki". Nie zdajecie sobie sprawy ile siły mi tym daliście, a nie mogę przecież WAS zawieść! I często tylko dzięki wam brałam się dalej do roboty. Jesteście kochani, dziękuję!
Firstly I'd like to thank ALL OF YOU who commented the last post about my studies in Denmark. I got so many nice words that extremely motivated me to continue writing these personal statements. To be honest I had moments of weakness and I lacked ideas for create next paragraphs about myself. In these moments I was entering my blog and reading yours "good luck" and "fingers crossed". You have no idea how much strength it gave me. And now I cannot disappoint you! Thank you again!

Ostatnio pisałam, że JEDYNĄ rzeczą, jaka mi została do spełnienia w aplikacji, jest właśnie napisanie listów motywacyjnych. Szczerze w to wierzyłam. I nie mogłam się bardziej pomylić. Okazało się, że mojej firmie pośredniczącej potrzebna jest wypełniona ankieta o tym, gdzie pracowałam lub pracuję, jakie kursy uzupełniające/dodatkowe ukończyłam, WSZYSTKIE zajęcia pozalekcyjne w jakich brałam udział oraz znaczące pobyty zagraniczne - znaczące, czyli inne niż dwutygodniowe wakacje w Grecji, gdzie całe dnie wylegiwałam się nad morzem.
Recently I wrote that THE LAST thing left in completing my application was to write personal statements. I believedet it was a truth. And I couldn't have been more wrong. It turned out that my intermediary company needs a questionnaire with informations about where I worked or I am working now, what courses I graduated, ALL extracurricular activites I attended and significant abroad travels - so other than 2-weeks-long holidays in Greece, where all I did was sunbathing.

Niby nie brzmi to jak jakaś ogromna trudność nie do przejścia i w zasadzie, dopóki nie znalazłam przy każdym podpunkcie nawiasu "wymagane udokumentowanie", było całkiem przyjemnie, przypominać sobie wszystkie konstruktywne podejmowane przeze mnie działania, które mogą spodobać się uczelniom. Kiedy wypisałam mniej więcej co i jak się u mnie działo przez te ostatnie 4-5 lat, musiałam zacząć zbierać różne zaświadczenia, rekomendacje, umowy, certyfikaty itd. Część papierów czekało w domu ładnie zachowane i tą część wysłałam od razu, czyli już jakieś dwa tygodnie temu. Z całą resztą było trochę ciężej. Trzeba było dzwonić, jeździć, wysyłać masę maili, czekać przypominać się po kilka razy... Tak, to zdecydowanie była najbardziej męcząca część aplikacji, gorsza nawet od tworzenia listów, na które tak bardzo narzekałam.
Maybe it doesn't sound like something very difficult and substantially it wass pretty enjoyable to remind about every constructive activity I undertook... until I found postscript "documentation required" next to every point on the list. When I more or less managed to write down what was happening in my life for last 4-5 years I had to complete various certificates, recommendations, agreements.. One part of these documents was waiting for me at home so I send them right away - about two weeks ago. To complete the rest of them was a bit more difficult. I had to hang on the phone all the time, send a lot of mails. wait way too long and remind about myself over and over. Honestly, it was the worst part about applying at all.

Na szczęście już koniec zbierania papierów, dziś dostałam ostatni potrzebny skan, z czym wiąże się to, że w zasadzie zakończę dziś aplikację. Jeśli chodzi o nieszczęsne listy motywacyjne, istnieją już  w swojej końcowej formie - przed chwilą dostałam je sprawdzone od mojej anglistki gotowe do wysłania!
Lucky me, today is the last day of this torment because today I got the last scan of recommendation and within five minutes I'll end the process of application! Unfortunate Personal Statements are already written - I got them a while ago from my English Teacher in their final form - ready to send!

Na mojej liście rzeczy "do spełnienia" figuruje kolejny podpunkt, o którym wam wcześniej nie wspominałam, a jest to zdanie testu z j.angielskiego. Różne firmy oferują nam różne testy. Weźmy taką Kastu, którzy mają swój własny, o ile się orientuję bezpłatny test zastępujący inne, płatne. Ja poprzez moją firmę zdawałam Oxford Online Placement Test, którego cena wliczona jest w opłatę za proces aplikacji.
On my "to do" list there is another thing that I didn't mentioned before. What thing is to pass a English test. Different companies offers different tests, for example Kastu has in its offer their own free test that can replace other - paid tests. I had to pass Oxford Online Placement Test which price is included in the application fee. 

Co jest najlepsze w pisaniu Oxfordzkiego testu w tej firmie? Jeżeli osiągnęłabym niezadowalający mnie wynik mogę go powtórzyć, z tym, że dopłacając 30 zł. Ale sami przyznacie, że się opłaca, jeśli mówimy o takim trudzie jaki włożyłam w osiąganie marzenia o Danii.
What's best in writing Oxford Online Placement Test with this company? If I haven't reached satisfactory result I could rewrite it but I'd have to pay 30 zł more. But you have to agree with me that this price is incomparable with the difficulties of application.

Jak on przebiega? Test trwa maksymalnie 60 minut i składa się z dwóch części:
How does it look like? Test lasts no more than 60 minutes and consists of two parts: 
1. Use of English - 30 zadań dotyczących form gramatycznych i rozumienia sensu wypowiedzi, także znajomość idiomów angielskich. Dokładniej 20 zadań zamkniętych oraz krótki tekst z 10 lukami do wypełnineia.
1. Use of English - 30 tasks on grammatical forms and understanding the meanings, also knowing the english idioms.
2. Listening - 15 zadań. Większość trwa ponad minutę i niektóre są tak dziwnie nagrane, że nie da się odpowiedzieć po jednokrotnym ich wysłuchaniu, dlatego na tą część zostawiłam sobie najwięcej czasu.
2. Listening - 15 tasks. Most of them lasts more than one minute and some are as strangely recorded as I couldn't answer after listening to them once.

Test sam w sobie nie jest trudny, ale stres jaki mi towarzyszył przy wypełnianiu zadań był ogromny i - jak to czasem bywa ze stresem - mógł zepsuć wszystko. Wzięłam się za niego w ostatni czwartek, a wyniki dostałam następnego dnia z samego rana. Na kierunek, jaki sobie wybrałam, wymagane jest zdobycie MINIMUM 70 PUNKTÓW - wyobraźcie więc sobie moją radość, kiedy zobaczyłam moje 78 PUNKTÓW! :D
Test isn't too difficult but stress that accompanied me was enormous and could only make things worse. I passed it last Thursday and got the results next day morning. On field of study I've chosen they want at least 70 points... Try to imagine how happy I was when I saw my 78 pionts!


A teraz zostawiam was, lecę wysłać te listy motywacyjne i mieć już to z głowy. Jednak nie myślcie, że to koniec - przede mną jeszcze szukanie pracy, współlokatora i mieszkania. Trzymajcie kciuki!
Now I have to leave you. I've got to send these Personal Statements and get over with it. However don't you think it's over - I have much more to organise like finding a job, roommate and some flat. Keep your finger crossed!

Juliet


19 komentarzy:

 1. Ambitna dziewczyna! Tak trzymać :)
  Zdjęcia są świetne ♥
  Mój Blog
  Nowy dział na blogu

  OdpowiedzUsuń
 2. I pomysleć że ja z Tobą pracowałam! :D Trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia! ;) Super, że dążysz uparcie do swojego celu :) A zdjęcia są super :D
  pozdrawiam
  labonnyblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny post :) Powodzenia :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Your work is so expressive, I love all of the motion shots! :D xx

  elizabeth ♡ ”Ice Cream” whispers Clara | (doing follow for follow on bloglovin or instagram)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mega ambitna z Ciebie dziewczyna, gratuluję! ja ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad studiami w Anglii, ale nie wiem czy poradziłabym sobie z rozłąką z najbliższymi :/

  Mój blog - ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! ;)
   Nie ma co się zastanawiać, jeśli tylko masz szansę, to leć!
   Rodzina zawsze będzie stała murem, a pomyśl jakich wspaniałych ludzi możesz spotkać jeśli wyjedziesz. ;)

   Usuń
 7. Świetny post i super zdjęcia :)

  http://aniamojepasje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wonderful post... thank you for sharing!

  - Cielo
  Mermaid in Heels

  OdpowiedzUsuń
 9. O jeju, gratuluję i trzymam kciuki! :)

  Zapraszam do siebie! http://bleedingoutforyou.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Jesteś mega ambitna, ja nawet bym o tym nie marzyła.. :o Ale trzymam kciuki, powoedznia, fighting!:)

  http://shareyourlifest.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Oby było więcej takich ambitnych ludzi jak ty, który będą dążyć uparcie do wyznaczonych sobie celów. Gratuluję! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Applications can always be frustrating, but just keep at it. You got this! :)

  JennifHsieh

  OdpowiedzUsuń
 13. Zazdroszczę ambicji! :)
  http://lone-gunmens.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Życzę powodzenia! Podziwiam ambitnych ludzi! (sam taki jestem) hehe. Ale zdjęcia to cudo

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń