niedziela, 22 marca 2015

Na zdrowie! - relacja

Hej!

Jak wiecie, w piątek odbył się finał naszego projektu "Na zdrowie!" - wykład o zdrowym trybie życia. :) Emocje były ogromne, nigdy wcześniej czegoś takiego nie organizowałam. Zostało nam 30 minut do rozpoczęcia wykładu, a nawet ankiety jeszcze nie były gotowe, do tego musiałam wyjść na środek i powiedzieć kilka słów na wstępie, a nie byłam do tego jakoś przygotowana... Ręce mi się trzęsły i powiedziałam dwa razy to samo. No, ale jakoś poszło.
Gdy już zaczął się wykład, siedziałam i słuchałam, i muszę przyznać, że sama byłam zaskoczona. Nie wiedziałam CO dokładnie powie Pani dietetyczka prowadząca wykład. Wyobrażałam sobie to inaczej, ale muszę przyznać, że byłam bardzo mile zaskoczona. W każdym razie, wspomniała o najważniejszych rzeczach, jakie zakładał projekt i to się liczy.

Najbardziej uczestników wykładu zaskoczyło zatrucie wodne. Wiedzieliście, że można zatruć się wodą? Kiedyśtam był taki wypadek, że pewna dziewczyna założyła się z kolegą o konsolę do gry, że będzie wypijać co 15 minut litr wody - czy jakoś tak. Po dwóch godzinach pożegnała się z życiem.. no i konsoli już nigdy nie odebrała.

Wiele osób też nie zdawało sobie sprawy, że zawartość białka w mięsie jest porównywalna do jego zawartości w sałacie (w porcji tej samej wagi). Ogólnie, nie wyobrażamy sobie chyba obiadu bez mięsa. Okazuje się, że spożywamy go za dużo i przez to chorujemy na tak wiele chorób. Czyli jednak naleśniki na obiad są dobrym wyjściem. :D

Albo, po wojnie karmiono dzieci cukrem. Normalnie nasypywano do butelki cukru, nalewano trochę wody, by go rozpuścić i dawano dzieciom. Mówiło się wtedy, że bez cukru dzieci nie urosną i nie będą miały siły do życia.

Ciekawostek było więcej, ale już nie będę Wam tutaj wszystkiego wypisywała. Może kiedyś stworzę posta (lub ich serię) na temat takich właśnie ciekawostek, faktów i mitów, ale teraz wrócę do samego projektu. Niestety na wykład przyszło dość mało osób, spodziewaliśmy się co najmniej o połowę więcej. No ale nie mam się co dziwić, trochę za mało nagłośniliśmy sprawę i naszą organizacja ogólnie leżała. Cieszę się jednak, że Ci którzy przyszli, wydawali się zadowoleni z wykładu. Na podstawie ankiety wiemy, że zdecydowana większość osób dowiedziała się więcej na temat zdrowego trybu życia, że Ci, którzy jeszcze się zdrowo nie odżywiają, mają zamiar zmienić swoje poglądy.


Z projektem będę wiązała jak najbardziej dobre wspomnienia i już zastanawiam się nad tematem kolejnego projektu (na przyszły rok). tym razem będę lepiej wiedziała jak się do tego zabrać. :D

Juliet


7 komentarzy:

 1. Wpis jest genialny, oby tak dalej ;))

  Mogłybyśmy prosić o kliki w linki w naszym nowym poście ? --> http://toloveyourselff.blogspot.com/2015/03/wishist-choies.html
  To dla nas ważne. Będziemy bardzo wdzięczne ;*

  Obserwujemy ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam wszystkie wykłady na temat zdrowia, dobrej diety itd. :)
  World reflected in the mirror Zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. omg nie wiedziałam , że moża zatruć się wodą ;)
  wykład bardzo ciekawy :)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tą wodą to faktycznie niebezpiecznie;) I kto by pomyślał...Nie wiemy, co pijemy...

  OdpowiedzUsuń
 5. wow, bardzo ciekawy post. Jeśli chodzi o wodę, to nigdy się nie spotkałem z żadnym zatruciem, choć widziałem w telewizji. Gratuluję wykładu!
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie na relacje z pokazu MSKPU i wiele więcej.
  W piątek były moje urodziny i najlepszym prezentem od Ciebie byłby komentarz na blogu i +1 w Google jeśli post Ci się spodobał.
  www.gabriel-data.blogspot.com - MY BLOG
  Fashion Projects

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post,a le mam nadzieję, iż pojawi się więcej notek z tego wykładu.
  Cieszę się, że będziesz miała miłe wspomnienia z tego spotkania. Mam nadzieję, ze za rok się odbędzie i będę miała możliwość przyjazdu na nie.

  Obserwuję. Może także liczyć na obserwację??
  A jeszcze jedno tak jak napisałaś, za mało nagłośniliście cały pomysł, dlatego tak mało ludzi przyszło.

  Pozdrawiam :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna inicjatywa, chętnie sam bym na taki wykład poszedł. Fajne są takie rzeczy. Pozdrawiam!
  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń